Європейський Союз (ЄС) у партнерстві з Міжнародною організацією з міграції (МОМ) та Криворізькою міською радою запустили новий проєкт на суму 30 мільйонів євро, спрямований на відновлення системи водопостачання у місті Кривий Ріг.
21 липня в Представництві ЄС в Україні Посолка ЄС в Україні Катаріна Матернова провела зустріч з в.о. міського голови Кривого Рогу Юрієм Вілкулом та в.о. Голови Представництва МОМ в Україні Девідом Вомблом. Під час зустрічі сторони символічно підписали угоду щодо реалізації цього важливого інфраструктурного проєкту.
Новий проєкт, профінансований ЄС, покликаний покращити якість води, зменшити енергоспоживання та скоротити втрати води в міській мережі трубопроводів. У співпраці з Криворізькою міською радою, підприємством «Кривбасводоканал» та місцевими органами влади МОМ здійснюватиме модернізацію насосних станцій, заміну труб та підвищення ефективності роботи міської станції водоочищення. Протягом наступних двох років проєкт охопить до 700 тисяч мешканців Кривого Рогу, зокрема близько 80 тисяч внутрішньо переміщених осіб.
«Кривий Ріг продовжує страждати — не лише від наслідків руйнування Каховської дамби, але й від постійних обстрілів з боку Росії, — зазначила Катаріна Матернова, Посолка ЄС в Україні. — Цей проєкт — більше, ніж інфраструктурне відновлення. Це підтвердження нашої солідарності з героїчним містом, мешканці якого виявили незламну стійкість у найважчі часи. Відновлення безпечного і стабільного водопостачання є ключовим для здоров’я людей, їхнього гідного життя та подальшого відновлення».
В.о. міського голови Кривого Рогу Юрій Вілкул подякував за підтримку: «Підписання цієї угоди — важливий крок у нашій стратегічній співпраці з ЄС та МОМ. Вона допоможе відновлювати критичну інфраструктуру, яка є основою життя й гідності для мешканців Кривого Рогу. Щиро дякуємо за вашу постійну підтримку — вона зміцнює нашу стійкість перед лицем найтяжчих викликів. Посилюючи партнерство, ми зможемо їх подолати та збудувати гідне майбутнє».
Зі свого боку, заступник міського голови Сергій Мілютін наголосив, що місто забезпечить ефективну та прозору реалізацію проєкту. «Кожен етап його виконання буде супроводжуватися найвищими стандартами підзвітності, адже довіра наших партнерів є для нас найбільшою цінністю. Ми прагнемо не лише досягти заявлених цілей, але й продемонструвати приклад успішного, скоординованого та ефективного партнерства», — додав він.
Каховську дамбу, захоплену Росією на початку повномасштабного вторгнення, було зруйновано у ніч на 6 червня 2023 року. Це призвело до загибелі десятків людей і масштабних руйнувань: затоплено 620 кв. км територій у чотирьох областях – Херсонській, Миколаївській, Дніпропетровській та Запорізькій. За оцінкою Звіту про потреби після катастрофи 2023 року, підготовленого ООН спільно з Урядом України за участі Світового банку та ЄС, збитки сягнули 14 мільярдів доларів США.
До руйнування дамби Кривий Ріг отримував воду з Каховського водосховища. Через втрату джерела місто змушене покладатися на альтернативні, але зношені та недостатні системи водопостачання.
Дізнайтеся більше





Інші інформаційні кампанії:
Цікавитеся останніми новинами та можливостями?
Цей вебсайт управляється Регіональною комунікаційною програмою ЄС для Східного сусідства («EU NEIGHBOURS east»), що фінансується ЄС. Вона доповнює й підтримує комунікацію делегацій Євросоюзу у країнах Східного партнерства і працює під керівництвом Генерального директорату Єврокомісії з питань розширення та Східного сусідства (DG ENEST), а також Європейської служби зовнішніх дій. EU NEIGHBOURS east впроваджується консорціумом на чолі з GOPA PACE.
Інформація на цьому сайті регулюється Положенням про обмеження відповідальності та захист персональних даних. © European Union,